Soojuspumbad

Paigaldame Mitsubishi, Daikini ja Alpic Airi õhk-õhk soojuspumpasid. Paigaldame ka soojuspumpasid olemaolevatele ventilatsioonisüsteemidele, millega saab õhku kütta või jahutada.

Projekteerimine

Ettevõte ei tegele otseselt projekteerimisteenuse osutamisega, kuid kui kliendil puudub projektlahendus siis saame seda komplektselt pakkuda koos vajaliku dokumentatsiooni vormistamisega ametiasutustele.

Lahenduste pakkumisel lähtume eelkõige kasutusmugavusest ja tänapäeval eriti olulisest energiakokkuhoiu põhimõtetest.

Ehitamine

Ehitamisel kasutame alati kvaliteetseid ja sertifitseeritud materjale ning seadmeid. Tihti tuleb ette sõltuvalt objektide eripärast ka selliseid olukordi kus tuleb pakkuda erilahendusi mille teostamisel võtame abiks kohalikud tootjad. Kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks peame oluliseks tihedat suhtlemist tellija, projekteerija ja ehitaja vahel. Oluline on enne ehitamist täpselt selgeks teha millist tulemust tahetakse saavutada, mis on selleks vajalikud kulutused ehitamisel ning hiljem ka kasutamisel ning hooldamisel.

Hooldus

Äärmiselt oluline, et tagada ventilatsioonisüsteemi pikaealine ja kvaliteetne töö, on õigeaegne ja perioodiline hooldamine.

Kui on väljaehitatud kvaliteetne soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem, siis sisaldab keskseade kindlasti ka filtreid. Filtrid on ette nähtud puhastama tolmuosakestest nii välisõhku kui ka ruumist väljatõmmatavat õhku. Kui filtreid ei vahetata õigeaegselt siis on tulemuseks ebapiisavalt puhastatud õhk. Kuna filtreeritakse ka väljatõmbeõhku siis seadme korrektse töö saavutamiseks on selle vahetus ka väga tähtis. Kui väljatõmbeõhu filter peaks mingil põhjusel purunema siis rikub väljatõmbeõhk suhteliselt lühikese perioodi jooksul seadme soojusvaheti ja ka ventilaatori. Hilisem läbipesu või remont on kindlasti kordi kallim kui perioodiline hooldamine.

Samuti tuleb hooldada ka lihtsamaid väljatõmbesüsteeme kus puhastatavaid detaile vähem kuid korraliku toimimise jaoks olulised.

Ebapiisava või mittehooldamise tulemused:

  • soojusvaheti kasuteguri langus kuni 90% (ummistumine)
  • küttekalorifeeri küttevõimsuse langus (ummistumine)
  • ventilaatorite elektritarbimise tõus (töölabade määrdumine viib ventilaatorid tasakaalust välja mis pikema aja jooksul rikub laagrid)

Oma klientidele garanteerime seadmete töökorras oleku ja samas on olemas ülevaade süsteemide olukorrast.

Meie poolt tehtavad hooldustööd:

  • õhuvõturesti ja kambri kontroll, puhastamine, vajadusel korrosioonitõrje tegemine.
  • ventilatsiooniseadme sulgklappide kontroll, puhastus, liikuvate osade õlitamine, vajadusel korrosioonitõrje.
  • kütte- ja jahutusseadmete, segamissõlmede kontroll ja puhastus
  • ventilaatorite kontroll, puhastus, laagrite vahetus
  • ventilaatoririhmade pingutus, vahetus, vajadusel joondamine
  • automaatikaseadmete, andurite kontroll, vajadusel seadistuste muutmine, seadmete täiustamine või ümberehitamine.